O nas

ÓIR gra muzykę irlandzką i szkocką w tradycyjnym wydaniu. Staramy się przekazać polskim słuchaczom ducha muzyki iroszkockiej przenosząc ich naszą muzyką w celtyckie krainy. ​

Paweł Dziemski

Zajmuje się muzyką celtycką od 1998 roku. Gra na flecie poprzecznym i małych dudach szkockich oraz śpiewa.  Był założycielem zespołów Sláinte! (1998 - 2007) wykonującego piosenki z Irlandii i Szkocji oraz Radical Belfast Brigade (2004) grającego irlandzkie piosenki powtańcze.  

Ewa Kozioł

Ewa Kozioł (Skierniewice, 1985) - altowiolistka i muzykoterapeuta, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2013), związana w latach 2009-2016 z łódzkim zespołem Blisko Pola, na co dzień pracuje w Warszawie i Łodzi, gdzie prowadzi swoje autorskie zajęcia Spotkania z Panią Muzyką czyli warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych od lat 0-100 lat.

Jan Kłoczko
 

Gitarzysta rytmiczny i harmoniczny. W 2001 roku zaczął na poważnie grać muzykę celtyckąi pomimo podejmowanych prób już nigdy się od niej nie uwolnił. Oprócz muzyki irlandzkiej i szkockiej gra również bretońską i szwedzką. W chwilach wolnych od gry na gitarze relaksuje się przy pianinie i kontrabasie.  

 

Mateusz Czarnecki
 

W ÓIR gra na akustycznej gitarze basowej. Gra również wielu innych sładach na gitarach różnych rodzajów w różnych stylach i strojach. Współzałożyciel i członek zespołu Slainte! Twróca zespołu Mulasa Boys. Członek wielu projektów muzycznych i muzyk sesyjny. 

Tomasz Zygmont
 

skrzypek, tłumacz tekstów piosenek. Grywał irlandzką muzykę folkową w warszawskich pubach i tradycyjną muzykę polską na wiejskich potańcówkach. Był muzykiem kilku kapel, uczestnikiem nagrań studyjnych, dokumentalistą dawnej muzyki skrzypcowej i odradzającego się zainteresowania lirą korbową. Od lat współpracuje z Pawłem Dziemskim w jego kolejnych projektach muzycznych.